ELİT ENERJİ MEKATRONİK VE MAKİNA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.

Biz Kimiz? Haydi Tanışalım

Şahıs firması olmaktan Elit Enerji Mekatronik ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. adıyla kurumsal kimliğe 08.10.2012 tarihinde geçiş yapmış olan firmamız, kaliteye dayalı müşteri memnuniyeti esas almış, ihtiyaçlarınıza cevap verebilme ve çözüm ortağınız olabilmeyi gaye edinmiş bir şirkettir. Elit Enerji, Otomatik Araç Yıkama Makinaları imalat ve montajı, Endüstriyel tesislerin kurulum, bakım ve onarımı, Elektrik alt ve üst yapı sistemlerinin proje, tesisat ve taahhüt işleri, Çeşitli makine parçaları ve talaşlı imalat işleri, Çelik konstrüksiyon montaj ve demontaj işleri alanlarında hizmet vermektedir. İş kollarımızla ilgili diğer ayrıntılar şu şekildedir:

1- Araç Yıkama Makinaları imalat, montaj, demontaj ve yer değişim işleri
Küçük Araç Dış Yıkama Ünitesi, Otobüs Dış Yıkama Ünitesi, TIR Dış Yıkama Ünitesi, Tren Metro ve Tramvay Araçları Dış Yıkama Ünitesi

2- Endüstriyel Tesisler, Su Arıtma ve Geri Dönüşüm Sistemleri Kurulum ve İşletmeye alma işleri
Küçük bir yatırım yaparak çevre kirliliğinin önüne geçebileceğiniz gibi, Yıkama tesisinizde kullanmış olduğunuz atık suyu tekrar tekrar kullanabilir ve bütçenizde de büyük ölçekli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Otomatik araç yıkama makinalarında ve yıkama tesislerinde tercih edilen paket arıtma sitemlerimiz, Atık suların yaklaşık %75-80′ni arıtarak yeniden kullanılabilir hale getirir. Kullanımı kolay ve işletim maliyetleri çok düşük olan bu üniteler standart olarak 3m3/saat -5m3/saat ve 10m3/saat olarak üretilmektedir. İşletme büyüklüklerine göre ve tesis kullanım şekillerine bağlı olarak da farklı modelleri vardır.

3- Kompanzasyon Panosu Montaj ve Demontaj işleri:
Tecrübeli kadromuzla yaptığımız düzenli bakım ve yük dağılımı sayesinde sizleri cezalı fatura ödemekten kurtarmakla kalmayıp değerli makina ve teçhizatınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Her işletmede motor, transformatör veya içeriğinde bobin bulunan fluoresant lambalı aydınlatma sistemleri gibi manyetik alan içeren birçok yükler bulunmaktadır. Bu yükler şebekeden çektikleri enerjinin büyük bir kısmını faydalı olarak kullanmalarına rağmen bir kısmını da manyetik alan olarak kullanırlar. İşte direkt olarak faydalanılmayan bu enerjiye “reaktif enerji” denir. Bu reaktif güç, iletim hatlarında, trafolarda, panolarda, şalterler ve kablolarda lüzumsuz yere kayıplara, motorların aşırı akım çekerek ısınmasına sebebiyet vermektedir. Bu kayıplar yok edilebildiği zaman, trafolar daha fazla motoru besleyebilecek bir kapasiteye sahip olacak, kesiciler lüzumsuz yere büyük seçilmeyecek, kullanılan kablolar ise daha küçük kesitte seçilebilecektir. Daha az yatırımla motora enerji verme yanında, uygulanan tarifeler yönünden, her ay daha az elektrik enerjisi ödemesi yapılacaktır. Reaktif gücün santralden alıcıya kadar taşınması, büyük ekonomik kayıp olarak görünmektedir. Sonuç olarak, bu reaktif enerjinin kompanze edilmesi için belirli bir gücün üzerinde enerji harcayan işletmelerde kompanzasyon panosu mutlaka konulmalıdır. Kompanzasyon enerjinin israfını önlemesinden dolayı ülke ekonomisi için de vazgeçilmezdir ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan kurul kararı olarak en son alınan kararla da, işletmeler için zorunlu tutulmuştur. Bu kurul kararı, (Tarihi: 8.1.2004 - Karar No:284/2 Karar) 15.01.2004 tarih ve 25347 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kompanzasyon panosu yapma ve işletme zorunluluğundaki bu işletmelerin harcadıkları endüktif enerji, aktif enerjinin en fazla %33′ü kapasitif enerji de aktif enerjinin en fazla %20′si kadar olabilir. Aksi halde işletme ceza faturası ödemek ile yükümlüdür.

4- Elektrik Tesisat Taahhüt Bakım İşleri: Benzin istasyonları elektrik taahhüdü, Anahtar teslimi inşaat projeleri, Yol, köprü, tünel, üstgeçit, altgeçit, bina, park ve yeşil alanlar aydınlatma, ışıklandırma, direk (beton, galvaniz) dikme ve yenileme işleri, Sinyalizasyon sistemleri kurulum ve işletmeye alma işleri, Enerji nakil hatları, enerji deplasesi, elektrik tesisi ve yeraltı şebekesi yapım bakım ve onarım işleri, Orta gerilim direk dikme, kablo çekme işleri, Elektronik yangın algılama ve söndürme sistemleri kurulumu, Karayolu, tünel, bina otomasyonu, Işıklı panolar, değişken karayolu işaretlemeleri, Beton kanal, kablo tavası bakır ve fiber optik kablo işleri.

5- Çeşitli makine parçaları ve talaşlı imalat işleri,

6- Çelik konstrüksiyon montaj ve demontaj işleri
Elit Enerji kendi sektöründeki tüm kurumlara ve yerel yönetimlere çözüm üreten ve bu çözümleri hayata geçirmek için gerekli olan inşaat, elektromekanik ve telekomünikasyon sistemleri için tasarım, malzeme tedariki, montaj, test ve devreye alma, işletme ve bakım hizmetlerini fiilen veren bir kuruluştur. Elit Enerji otuzun üzerinde yerli projeye katkı sağlamış, bünyesinde Elektrik Elektronik Mühendisleri Makine Mühendisleri ve Teknik personeliyle 7/24 hizmetinizdedir.

Firmamız, bu amacını desteklemek ve çözüm yelpazesini genişletmek maksadıyla yurtiçi ve yurtdışı ortaklıklarda da yer almaktadır. Elit Enerji, yerel yönetimlere daha fazla katkı sağlamak üzere, katı atık depolama ve yeniden değerlendirme tesisleri inşaatı konusunda artık yurtdışı ortaklıklar vasıtasıyla da hizmet vermeye hazırlanmaktadır. Elit Enerji olarak Üretim Politikalarımız

Kurulduğu günden beri üretilen tüm Araç yıkama makinelerimiz ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve CE standardizasyon uygun olarak üretilmektedir.
Elit Enerji, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemine tam uyumlu hareket etmekte, BSI OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği standardı ile 6331-6645 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde çalışmaktadır. Bilgilerinize Saygılarımızla Elit Enerji Mekatronik ve Makine San. Tic. Ltd. Şti.